Radionice

Ivana je ko-autor i ko-voditelj kreativno-psiholoških radionica na različite teme za decu i odrasle.

Radionice za decu su se bavile prevazilaženjem problema u školi, strahovima, planiranjem i odugovlačenjem sa obavezama,  kako kvalitetno provediti slobodno vremene, a za nastavnike razvijanjem kreativnosti kod dece i unapredjenjem  nastavnog proseca,..

Projekat Zlatni most-seks za početnike

Tokom  2014 i 2015. godine  realizovan je projekat Zlatni most – seks za početnike u oko 60 osnovnih škola u Vojvodini. Organizatori projekta su bili Udruženje Skaska iz Zrenjanina uz podršku Pokrajinskog sekreterijata za omladinu i sport AP Vojvodine.

Pored Ivane Lukić, autorka programa i voditeljka radionica je i Jasminka Petrović, pisac za decu i mlade, po čijoj knjizi je projekat nastao. Na radionicama su učestvovali učenici (viših razreda osnovne škole) i roditelji, nastavnici, školski psiholozi, pedagozi,.. Cilj projekta je bio da se i deca i odrasli senzibilišu, ohrabre i pokrenu da medjusobno razgovaraju o temama adolescencije, reproduktivnog zdravlja, seksualnosti i toleranciji.

Projekat je 2017. godine akreditovan kao seminar za nastavnike osnovnih škola Zlatni most -edukacija o reproduktivnom zdravlju i toleranciji od strane ZOUV-a.

Sportsko-edukativni kampovi za decu

Ivana je bila jedan od autora i voditelja radionica na letnjim i zimskim kampovima u Majdanpeku i na Kopaoniku 2006. godine. 

Udruženje gradjana Kula je osmislilo projekat Adrenalinom protiv droge koji je imao za cilj  da omogući mladima da osete adrenalinski doživljaj kroz različite sportove i da se kroz neformalno učenje-radionice edukuju o štetnosti droga i načinima kvalitetnog provodjenja slobodnog vremena. U okviru ovog projekta organizovan je zimski kamp „Zlatni grad“ u Majdanpeku. Grupa mladih iz istočne Srbije je na kampu učila da vozi snoubord i učestvovala u psihološko-edukativnim radionicima koje su zajedno vodile psiholozi Jelena Blažević, Andrijana Vlačić, Gordana Stefanović i Ivana Lukić. 

Udruženje gradjana Fristajler je organizovalo sportsko-edukativne  kampove za decu bez roditeljskog staranja. Na kampovima su deca učila da voze snoubord, bavila se sportskim penjanjem i alpinizmom i učestvovala na psihološko-edukativnim radionicama koje su isto njih četiri osmislile i vodile. Negovanje tolerancije i timskog duha, uvažavanje različitosti i sticanje novih znanja i veština su bili osnovni ciljevi radionica i kampova.